Zapraszamy na Turniej

05 sierpień 2016

plakat-tyrniej.jpg

SEZON 2015- ZOBACZ KTO ZA TYM WSZYSTKIM STOI

13 październik 2015

podziekowania.jpg

UROCZYSTA GALA LIGI KOMAT 2015

28 wrzesień 2015

Puchary, nagrody, brawa i ogromny tort na czarnkowskich kortach we wrześniu oznaczają od dwóch lat, że zakończył się sezon Amatorskiej Ligi Tenisowej KOMAT i przyszedł czas na podsumowanie. W dniu 26 września br. o godzinie 19, prezes Ogniska TKKF „Nałęcz” Zbigniew Zalewski oraz prezes firmy KOMAT Mieczysław Kozłowski rozpoczęli Uroczystą Galę Sportową LIGI KOMAT 2015. Tradycją jest, że tuż przed Galą sędzia główny Ligi Marcin Jachimczyk organizuje ostatnie zajęcia ligowe w sezonie. W roku poprzednim był to deblowy mecz pokazowy między drużynami stworzonymi z zawodników ligowych, natomiast w tym roku były to zajęcia w formie gier i zabaw tenisowych. Ligowcy mogli się wspólnie pobawić i rywalizować dla samej przyjemności, bez rywalizacji sportowej, jaka jest w przypadku walki o punkty do tabeli ligowej. W tegorocznej edycji wystartowało 46 tenisistów, wśród których znajdujemy ludzi prawie z każdej grupy społecznej, reprezentujących bardzo różne zawody, prowadzących bardzo różny styl życia, co potwierdza tylko, że tenis ziemny może uprawiać właściwie każdy. Miłośnicy tenisa ziemnego z naszego regionu mogą się cieszyć swoją pasją, ponieważ mają stworzone do tego wspaniałe warunki. Mają nowoczesny obiekt, spełniający najwyższe standardy amatorskiego tenisa, jest organizacja, która dba, aby obiekt tętnił życiem i jest sponsor, który pomaga nie tylko finansowo, aby założone cele zostały zrealizowane. Połączenie tych trzech elementów zaowocowało dalszym rozwojem tenisowej ligi, a efekty są znakomite. Zadowoleni są przede wszystkim startujący zawodnicy, ale przyjemność czerpią z niej również sponsor i organizator. Prezes Komatu Mieczysław Kozłowski oraz prezes Ogniska Zbigniew Zalewski ogłosili, że następna edycja 2016 jest oczywista i na pewno ich wspólne dzieło będzie kontynuowane. Marcin Jachimczyk wprowadził wszystkich sportową zabawą w świetny nastrój, a więc można było ogłaszać wyniki i świętować.

 

                                                                                            na-glowna.jpg

 

Najważniejszy Przechodni Puchar LIGI KOMAT uniósł w zwycięskim geście obrońca tytułu z przed roku Mistrz Sylwester Baryczkowski, a tuż za nim na podium stanęli Marcin Jachimczyk i Darek Kopiński, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce w I lidze. Dwie II ligi oraz dwie III, to „walka” nie tylko o miejsce w swojej lidze, ale również o awans do ligi wyższej. W nich rywalizacja zakończyła się następująco: Liga IIA Marek Kawczyński, Paweł Stanisz, Sebastian Geremek, Liga IIB Michał Benrot, Patryk Skupniewicz, Maciej Marcińczak, Liga IIIA Piotr Ryżek, Waldemar Cybel, Adam Pankowski, Liga IIIB Wojciech Skrzypczak, Jacek Dymek, Jacek Garstka. O nagrody w postaci dedykowanych pucharów dla zawodników z pierwszych miejsc oraz upominki dla pierwszych trójek zadbała w imieniu firmy Komat Dyrektor Marketingu Anna Kostuszyńska. 

Po uhonorowaniu zwycięzców i nagrodzeniu wszystkich zawodników pamiątkowymi Komatowskimi medalami przyszedł czas, jak to na każdej wielkiej gali sportowej na tort w kształcie, jakże by inaczej kortu tenisowego. Wieczór zakończył się wspaniałą kolacją dla wszystkich uczestników uroczystości, którą po mistrzowsku przygotował nasz zawodnik ligowy Michał Benrot, Gościniec Ponderosa.

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Zapraszamy również do fotorelacji na  www.czarnkow.info

ZBIGNIEW ZALEWSKI

Prezes Ogniska TKKF „Nałęcz” w Czarnkowie

Korty tenisowe

Fot.

Tomasz Wachoński

Firma KOMAT

 

TENISOWY WRZESIEŃ

23 wrzesień 2015

Wrzesień na czarnkowskich kortach, to czas największych wydarzeń sportowych w roku, na które zjeżdżają tenisiści nawet spoza naszego województwa. Od wielu lat dwa pierwsze weekendy września to Ogólnopolski Turniej Weteranów im. Stanisława Pilawskiego o Puchar Burmistrza Czarnkowa oraz Deblowe Mistrzostwa Czarnkowa. W tym roku przeprowadzenie zawodów ze względu na opady deszczu zajęły nam aż 3 tygodnie.

Rozpoczęcia pierwszego Turnieju dokonali 5 września br. Burmistrz Czarnkowa Franciszek Strugała, syn Stanisława Pilawskiego, były prezes Ogniska TKKF „Nałęcz” Edmund Pilawski oraz obecny prezes Ogniska Zbigniew Zalewski. Po części oficjalnej do gry przystąpiło 36 tenisistów w dwóch kategoriach 40+ i 50+. Po dwóch dniach rywalizacji z przerwami spowodowanymi złymi warunkami atmosferycznymi, turniej rozgrywano przez kolejne dni, aby 19  września zwycięzcy mogli unieść w geście triumfu Puchary Burmistrza. Jeden w kategorii 40+ otrzymał obrońca tytułu z poprzedniego roku Mariusz Mijalski z Chodzieży, który w finale pokonał naszego reprezentanta Sylwestra Baryczkowskiego. Trzecią nagrodę w tej kategorii otrzymał również reprezentant Czarnkowa Dariusz Kopiński. W kategorii 50+ triumfatorzy to: Zbigniew Kołodziej ze Szczecina, Stanisław Małachowski z Chodzieży oraz Cezary Drogosz z Piły.

 

        polaczone.jpg

 

W dniach 12-13 września 2015 roku odbył się drugi turniej, a mianowicie Deblowe Mistrzostwa Czarnkowa w Tenisie Ziemnym. Jak co roku również ten turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Gościliśmy sportowców z Chodzieży, Człuchowa, Opalenicy, Piły, Poznania, Szamotuł, Trzcianki i oczywiście z Czarnkowa, razem 22 pary, 44 zawodników. Wrześniowy turniej deblowy na czarnkowskich kortach, to przede wszystkim wyjątkowa atmosfera, wspaniała zabawa na sportowo, która przyciąga ludzi kochających tą wyjątkową dyscyplinę sportu. „Debelek” daje jeszcze większe możliwości do dobrej zabawy niż gra singlowa, ponieważ występuje w nim aż czterech aktorów (w singlu tylko dwóch), a więc więcej pomysłów, więcej dobrych zagrań, ale i więcej błędów. Bawili się doskonale wszyscy, ale wygrali jak zwykle najlepsi, a byli to: Paweł Dymnicki i Łukasz Judek pokonując w secie rozstrzygającym Artura Adamczaka i Tomasza Dłużaka, a tuż za nimi uplasowali się Robert Karolkiewicz i Tomasz Piątek. Zwycięzcami Turnieju Pocieszenia zostali Tomasz Kozłowski i Łukasz Szafryna, przeciwko którym w finale zagrali Wojciech Kasztelan i Tomasz Charmaciński.

Tradycją wrześniowego turnieju jest spotkanie z pieczonym prosiaczkiem, do którego wszyscy z ochotą zasiedli.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

Tenisowy wrzesień dopełni w ostatnią sobotę miesiąca o godzinie 19.00 Gala Sportowa kończąca kolejną edycję Amatorskiej Ligi Tenisowej.

Szczegóły oraz mnóstwo zdjęć na www.korty.czarnkow.pl i www.czarnkow.info

ZBIGNIEW ZALEWSKI

Prezes Ogniska TKKF „Nałęcz” w Czarnkowie

Fot.Tomasz Wachoński

 

LIGA KOMAT 2015

21 wrzesień 2015

zaproszenie-komat.JPG

40 MEDALI

08 wrzesień 2015

Kto mógł zdobyć tak dużo medali? Zawody sportowe wzbudzające niespotykanie dużo emocji, to zawody dla dzieci i młodzieży. Dla młodych sportowców, każdy rozegrany mecz jest meczem najważniejszym w życiu i każdy ma wpływ na dalszy rozwój. Po wygranym, czy przegranym meczu młody człowiek jest bogatszy o zdobyte doświadczenie i sprytnie je wykorzystuje w następnym spotkaniu. Gra w turnieju wiąże się przede wszystkim z ogromnymi emocjami, często bardzo różnymi, od smutku i płaczu, do szczęścia i radości. Dlatego wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami za zaangażowanie i serce podczas Turnieju Tenisa Ziemnego dla Dzieci i Młodzieży o Puchar Prezesa Ogniska TKKF „Nałęcz” w Czarnkowie. 40 medali, ponieważ 40 ambitnych i nastawionych na zwycięstwo młodych sportowców. Dla tych, którzy trenowali w tym sezonie letnim najwięcej, co potwierdzili zagraniami przynoszącymi im najwięcej punktów, dzięki czemu mogli stanąć na „pudle” organizator przewidział Puchary Prezesa. W poszczególnych kategoriach miejsca od 1 do 3 zajmowali odpowiednio, kat.1: Wojciech Zalewski, Jakub Raczewski i Maciej Kopiński, kat.2: Martyna Raczewska, Wiktoria Nowak i Wiktoria Górska, kat.3: Filip Benrot, Maciej Filoda i Olga Majewska, kat.4: Paweł Sinoradzki, Marcin Sinoradzki i Bartosz Waśko, kat.5: Natalia Jankowska, Nadia Górska i Maja Rajewska, kat.6: ze względu na równą ilość punktów przyznano miejsce 1: Tosia Benrot, Jagoda Fąferek i Dominika Geremek oraz miejsce 2: Dominika Majewska, Piotrek Pilawski i Stasiu Pilawski.

 

                                                                                 01.JPG

Dziękujemy instruktorom Ogniska Sylwestrowi Baryczkowskiemu i Marcinowi Jachimczykowi za zaangażowanie w kształtowaniu charakterów i poprawie sprawności ruchowej naszej młodzieży podczas zajęć w szkółce tenisowej Ogniska TKKF „Nałęcz” w Czarnkowie.

Szanowni Rodzice i Dziadkowie,

Jeśli Państwa dzieci lub wnuczęta nie znaleźli jeszcze dla siebie zajęcia, które przynosi im dużo radości i satysfakcji, pobudzając jednocześnie do aktywności ruchowej, to zaproponujcie im zajęcia sportowe na czarnkowskich kortach.

Szczegóły na www.korty.czarnkow.pl i www.czarnkow.info

Pozostałe zdjęcia w galerii.

 

ZBIGNIEW ZALEWSKI

Prezes Ogniska TKKF „Nałęcz” w Czarnkowie

Korty tenisowe

 

Turniej miast

07 wrzesień 2015

I Deblowy Mecz Tenisowy CZARNKÓW - SZAMOTUŁY

29 sierpnia 2015 roku – Szamotuły

statuetka-czarnkow-szamotuly.jpg

 

 

W sobotę 29 sierpnia 2015 roku wyjechaliśmy na mecz tenisowy do Szamotuł.

Tamtejszy Szamotulski Klub Tenisowy powitał naszą reprezentację ok. godziny 16.30. Podczas uroczystego powitania Prezes Ogniska TKKF „Nałęcz” Zbigniew Zalewski przekazał na ręce Prezesa SzKT Dariusza Staszaka symboliczny proporczyk od naszych zawodników w postaci szklanej statuetki z piłeczką tenisową. W meczu na 8 kortach stanęło naprzeciwko siebie po 8 drużyn z każdego miasta, aby rozegrać po jednym secie z każdą drużyną „przeciwnika”.

W tym przypadku trudno mówić o przeciwniku, ponieważ mecz miał wyjątkowo przyjazny charakter. Przyjazny nie oznacza wcale bez rywalizacji czy ducha walki. Z 64 rozegranych spotkań wiele było naprawdę na bardzo wysokim poziomie, a poziom rywalizacji urastał prawie do walki (oczywiście tylko przy pomocy piłeczki i rakiety tenisowej).

Ostatecznie zwycięstwo odniosła reprezentacja Gospodarzy, czego gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dla naszej reprezentacji najważniejsza była jednak wspólna zabawa oraz fakt, że stanowimy wspaniałą grupę przyjaciół i potrafimy razem spędzać wolny czas.

Nasza wspólna pasja, jaką jest tenis ziemny pozwala nam nadal pielęgnować przyjazne relacje koleżeńskie, o co w obecnym czasie jest coraz trudniej.

Zbyszek